Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach

  1. Laureaci 
    V Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego
    „Mały Pianista
     
    Grupa I
     
    I miejsce
     
    Piotr Pustelak z Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie
    Nauczyciel: mgr Anna Jureczko
     
    II miejsce
     
    Tomasz Kania ze Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie
    Nauczyciel: mgr Agnieszka Tęczar
     
    III miejsce
     
    Nie przyznano
     
    Wyróżnienie
     
    Julia Kuchta ze Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku
    Nauczyciel: mgr Joanna Miszke
     
    Noemi Rymarczyk z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
    w Myślenicach
    Nauczyciel: mgr Anna Kusińska - Gablankowska
     
    Sonia Żurek ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych
    Nauczyciel: mgr Marta Machura - Czarakcziewa
     
     
     Grupa II
     
    I miejsce
     
    Maksymilian Cieślak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Chorzowie
    Nauczyciel: mgr Sylwia Wawro – Pęckowska
     
    Mikołaj Cyprian Skolimowski z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie
    Nauczyciel: mgr Urszula Buda
     
    Katarzyna Wojtyczka z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu
    Nauczyciel: mgr Urszula Krauzowicz
     
     
    II miejsce
     
    Pola Chruszczyk z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu Nauczyciel: mgr Agnieszka Spodymek
     
     
    III miejsce
     
    Nie przyznano
     
    Wyróżnienie
     
    Lubomir Hojsak z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
    Nauczyciel: mgr Krystyna Wal
     
    Amelia Kałuża ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Sobolowie
    Nauczyciel: mgr Iwona Poplawska-Zimowska
     
    Natalia Kokoszka z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie
    Nauczyciel: mgr Małgorzata Szumiec
     
    Amelia Orzechowska z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina
    w Nowym Sączu
    Nauczyciel: mgr Klaudia Syjud
     
    Dymitr Szostak z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie
    Nauczyciel: mgr Jolanta Tarnowska

     
    Grupa III
     
    I miejsce
     
    Franciszek Szymula z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
    w Myślenicach
    Nauczyciel: mgr Elżbieta Leśniak
     
    Julia Wójcik ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Sobolowie
    Nauczyciel: mgr Iwona Popławska-Zimowska
     
     
    II miejsce
     
    Roksana Ochel ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Sobolowie
    Nauczyciel: mgr Iwona Popławska-Zimowska
     
     
    III miejsce
     
    Bartosz Frydel z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu Nauczyciel: mgr Agnieszka Spodymek
     
    Emilia Sienkiewicz z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Białymstoku
    Nauczyciel: mgr Justyna Marszałek
     
     
    Wyróżnienie
     
    Katarzyna Florek z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina
    w Nowym Targu
    Nauczyciel: mgr Urszula Krauzowicz
     
    Tomasz Jasek z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
    w Myślenicach
    Nauczyciel: mgr Elżbieta Leśniak
     
    Miłosz Kawałek z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
    Nauczyciel: mgr Jadwiga Zagórska
     
    Maria Kolary ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce
    Nauczyciel: mgr Izabela Grzybek
     
     
    Grupa IV
     
    I miejsce
     
    Angelika Słowik Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie
    Nauczyciel: mgr Anna Szajer  
     
    II miejsce
     
    Nie przyznano
     
    III miejsce
     
    Anna Michniak ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Sobolowie
    Nauczyciel: mgr Iwona Popławska-Zimowska
     
    Weronika Prylińska z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu – Filia
    w Rabce Zdroju
    Nauczyciel: mgr Alicja Krupowska
     
    Wyróżnienie
     
    Tatiana Bryja z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu – Filia w Rabce Zdroju
    Nauczyciel: mgr Małgorzata Majda
     
    Krzysztof Głowacki z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
    w Myślenicach
    Nauczyciel: mgr Agnieszka Tyrała
     
    Jagoda Nowak z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
    w Myślenicach
    Nauczyciel: mgr Elżbieta Leśniak
     
    Hanna Szaro z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie
    Nauczyciel: mgr Agnieszka Zaborniak
     
     
     Grupa V
    1. Laureaci
      V Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego
      „Mały Pianista
       
      Grupa I
       
      I miejsce
       
      Piotr Pustelak z Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie
      Nauczyciel: mgr Anna Jureczko
       
      II miejsce
       
      Tomasz Kania ze Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie
      Nauczyciel: mgr Agnieszka Tęczar
       
      III miejsce
       
      Nie przyznano
       
      Wyróżnienie
       
      Julia Kuchta ze Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku
      Nauczyciel: mgr Joanna Miszke
       
      Noemi Rymarczyk z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
      w Myślenicach
      Nauczyciel: mgr Anna Kusińska - Gablankowska
       
      Sonia Żurek ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych
      Nauczyciel: mgr Marta Machura - Czarakcziewa
       
       
       Grupa II
       
      I miejsce
       
      Maksymilian Cieślak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Chorzowie
      Nauczyciel: mgr Sylwia Wawro – Pęckowska
       
      Mikołaj Cyprian Skolimowski z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie
      Nauczyciel: mgr Urszula Buda
       
      Katarzyna Wojtyczka z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu
      Nauczyciel: mgr Urszula Krauzowicz
       
       
      II miejsce
       
      Pola Chruszczyk z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu Nauczyciel: mgr Agnieszka Spodymek
       
       
      III miejsce
       
      Nie przyznano
       
      Wyróżnienie
       
      Lubomir Hojsak z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
      Nauczyciel: mgr Krystyna Wal
       
      Amelia Kałuża ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Sobolowie
      Nauczyciel: mgr Iwona Poplawska-Zimowska
       
      Natalia Kokoszka z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie
      Nauczyciel: mgr Małgorzata Szumiec
       
      Amelia Orzechowska z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina
      w Nowym Sączu
      Nauczyciel: mgr Klaudia Syjud
       
      Dymitr Szostak z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie
      Nauczyciel: mgr Jolanta Tarnowska
       

      Grupa III
       
       
      I miejsce
       
      Franciszek Szymula z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
      w Myślenicach
      Nauczyciel: mgr Elżbieta Leśniak
       
      Julia Wójcik ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Sobolowie
      Nauczyciel: mgr Iwona Popławska-Zimowska
       
       
      II miejsce
       
      Roksana Ochel ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Sobolowie
      Nauczyciel: mgr Iwona Popławska-Zimowska
       
       
      III miejsce
       
      Bartosz Frydel z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu Nauczyciel: mgr Agnieszka Spodymek
       
      Emilia Sienkiewicz z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Białymstoku
      Nauczyciel: mgr Justyna Marszałek
       
       
      Wyróżnienie
       
      Katarzyna Florek z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina
      w Nowym Targu
      Nauczyciel: mgr Urszula Krauzowicz
       
      Tomasz Jasek z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
      w Myślenicach
      Nauczyciel: mgr Elżbieta Leśniak
       
      Miłosz Kawałek z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
      Nauczyciel: mgr Jadwiga Zagórska
       
      Maria Kolary ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce
      Nauczyciel: mgr Izabela Grzybek
       
       
      Grupa IV
       
       
      I miejsce
       
      Angelika Słowik Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie
      Nauczyciel: mgr Anna Szajer  
       
      II miejsce
       
      Nie przyznano
       
      III miejsce
       
      Anna Michniak ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Sobolowie
      Nauczyciel: mgr Iwona Popławska-Zimowska
       
      Weronika Prylińska z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu – Filia
      w Rabce Zdroju
      Nauczyciel: mgr Alicja Krupowska
       
      Wyróżnienie
       
      Tatiana Bryja z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu – Filia w Rabce Zdroju
      Nauczyciel: mgr Małgorzata Majda
       
      Krzysztof Głowacki z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
      w Myślenicach
      Nauczyciel: mgr Agnieszka Tyrała
       
      Jagoda Nowak z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
      w Myślenicach
      Nauczyciel: mgr Elżbieta Leśniak
       
      Hanna Szaro z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie
      Nauczyciel: mgr Agnieszka Zaborniak
       
       
       Grupa V
       
       
      I miejsce
       
      Nie przyznano
       
      II miejsce
       
      Zuzanna Kwiatkowska z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza
      w Krakowie
      Nauczyciel: mgr Izabela Grzybek
       
      III miejsce
       
      Grzegorz Malacina z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu – Filia
      w Rabce Zdroju
      Nauczyciel: mgr Alicja Krupowska
       
      Wojciech Ptasznik z Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej I st. im. ks. kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie
      Nauczyciel: mgr Danuta Gruza
       
      Wyróżnienie
       
      Jakub Chrobak z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie
      Nauczyciel: mgr Anna Szajer
       
      Łucja Niziołek z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza
      w Krakowie
      Nauczyciel: mgr Izabela Grzybek
       
       
       Grupa VI
       
       
      I miejsce
       
      Michał Basista z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego
      w Myślenicach
      Nauczyciel: mgr Jarosław Olszewski
       
       
      II miejsce
       
      Malwina Krakowczyk z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara
      w Wodzisławiu Śląskim
      Nauczyciel: mgr Anna Gimpel-Jarosz
       
       
      III miejsce
       
      Piotr Klepacki ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach
      Nauczyciel: mgr Justyna Marszałek
       
       
      Bartłomiej Ślimak z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza
      w Krakowie
      Nauczyciel: mgr Izabela Grzybek
       
       
      Wyróżnienie
      Nie przyznano

    1. V Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny
      ,,Mały pianista”
      16- 17  marca 2017 r Myślenice
       
      Plan imprezy:
       
      16 marca 2017 r – czwartek
       
                  
        9.00 –   9.30   rozpoczęcie, przesłuchania uczestników (GRUPA I)- 8 osób
        9.30 – 10.30  przesłuchania uczestników (Grupa II)- 15 osób
      10.30 – 11.15  przerwa
      11.15 – 13.15   przesłuchania uczestników (GRUPA III)- 20 osób
      13.15 – 14.30  przerwa
      14.30 – 16.00  przesłuchania uczestników (GRUPA IV)- 14 osób
      16.00 – 16.45   przerwa
      16.45 - 19.00  przesłuchania uczestników (GRUPA V , VI )- 20 osób
       
      ok. 21.00        lista laureatów i lista uczniów wytypowanych do występu
      w koncercie laureatów ( informacje na stronie internetowej szkoły)
       
       
       
      17 marca 2017 r – piątek
       
        9.00 –   9.30  przesłuchania uczestników (GRUPA I) – 8 osób
        9.30 – 10.15  przesłuchania uczestników (GRUPA II) – 10 osób
      10.15 – 11.00  przerwa
      11.00 – 11.45  przesłuchania uczestników (GRUPA III)- 8 osób
      11.45 – 12.45   przesłuchania uczestników (GRUPA IV) – 10 osób       
      12.45 – 14.00  przerwa
      14.00 – 15.00  przesłuchania uczestników (GRUPA V i VI) – 8 osób     
      15.00 – 16.00  przerwa
      16.00 – 17.00  spotkanie dla nauczycieli i warsztaty dla uczniów
      prowadzenie: dr hab. Michał Szczepański                                          prof. dr hab. Mariusz Drzewicki
       
      17.00              lista laureatów i lista uczniów wytypowanych do występu
                             w koncercie laureatów    
      17.00 – 17.30  próby przed koncertem
                  17.30   Koncert Laureatów i wręczenie nagród

      UWAGI:
      1. Prosimy o przybycie 1 godzinę przed występem
      2. Informujemy że na miejscu będzie możliwość zamówienia obiadu
      3. Nastąpiła aktualizacja harmonogramu występów


      Szczegółowy harmonogram przebiegu konkursu dostępny do ściągnięcia (Harmonogram przebiegu.pdf)

    1. Grupa I
       
       
      I miejsce
       
      Weronika Prylińska z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu – filia Rabka Zdrój. Nauczyciel: mgr Alicja Krupowska
       
      II miejsce
       
      Zofia Brutanek z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Nauczyciel: mgr Maria Rojek
       
      Mateusz Duszowicz z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach. Nauczyciel: mgr Krystyna Wal
       
      Wiktoria Osicka z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Kłodzku. Nauczyciel: mgr Joanna Kocyan
                 
      III Miejsce
       
      Aleksandra Lichaj z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Nauczyciel: mgr Urszula Krauzowicz
        
      Wyróżnienie
       
      Krzysztof Głowacki z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach. Nauczyciel: mgr Agnieszka Tyrała
       
      Jagoda Nowak z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach. Nauczyciel: mgr Elżbieta Leśniak
       

      Grupa II
       
       I miejsce
       
      Yehuda Prokopowicz z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie. Nauczyciel: mgr Bożena Dobrowolska
       
      II miejsce
       
      Naomi Hakim ze Szkoły Muzycznej I st. w Wieliczce. Nauczyciel: mgr Izabela Grzybek
       
       
      III Miejsce
       
      Julia Grohs z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Nauczyciel: mgr Zuzanna Sucharowska
       
      Wyróżnienie
       
      Grzegorz Malacina z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu – filia Rabka Zdrój. Nauczyciel: mgr Alicja Krupowska
       
      Julia Halczak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu – filia Rabka Zdrój. Nauczyciel: mgr Małgorzata Majda
       
      Mikołaj Majda z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach. Nauczyciel: mgr Ewa Dworakowska
       
      Emilia Włodarczyk z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie. Nauczyciel: mgr Danuta Gruza
       
      Filip Krupowicz  z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej. Nauczyciel: mgr Adam Podrez
       
      Maksymilian Skoczeń z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Zygmunta Noskowskiego w Krzeszowicach. Nauczyciel: mgr Teresa Grudzińska - Półtorak
       
      Tymoteusz Opiela z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Raciborzu. Nauczyciel: mgr Marta Kowalczyk - Podsiadły
       

      Grupa III
       
      I miejsce
       
      nie przyznano
       
      II miejsce
       
      nie przyznano
       
       III Miejsce
       
      Anna Kądziołka i Zuzanna Kuziel z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Limanowej. Nauczyciel: mgr Renata Czaja
       
       Wyróżnienie
       
      Emilia Włodarczyk i Paweł Włodarczyk z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie. Nauczyciel: mgr Danuta Gruza
       
      Otylia Kwiatkowska i Marta Majerska z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Limanowej. Nauczyciel: mgr Elżbieta Szymocha i mgr Renata Czaja
       
      Agnieszka Gruszka i Alicja Piechura z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II  st. im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie. Nauczyciel: mgr Sylwia Wawro - Pęckowska

    1. Grupa I
       
      Zofia Brutanek                   A. Cwojdziński – Preludium Pamięci F. Chopina  
       
      Mateusz Duszowicz           J. Garścia – Sonatina F – dur op. 51 nr 4 cz. I
       
      Wiktoria Osicka                 J. Garścia – Sen o dwóch chmurkach
       
      Weronika Prylińska          A. Cwojdziński – Marzenie i J. Garścia – Sonatina G – dur op. 4 nr 2 cz. III


      Grupa II
       
      Naomi Hakim                      L. Miklaszewski – Walc Jesienny i T. Lack – Tarantela op. 47

      Yehuda Prokopowicz       J. S. Bach – Małe Preludium d – moll nr 7 i M. Moszkowski – Tarantela d–moll op. 77


      Grupa III
       
      Anna Kędziołka i Zuzanna Kuziel     J. Garścia – Ty pójdziesz z górą, ty pójdziesz z doliną i M. I. Radkiewicz – Taniec Melodia Rosyjska (oprac. A. Hendels) – „Czarne oczy”

       

    Nieobecni nauczyciele:

    M. Basista: 10.10-20.10
    M. Zapotoczna: 13.10-20.10